Ідеальна презентація
Покроковий посібник зі створення вражаючої презентації!
Якщо ви вперше створюєте презентацію, цей процес може здатися для вас справжнім пеклом. Але насправді таке завдання під силу навіть новачкові, якщо знати, що і в якій послідовності слід виконувати.
У цій статті ми покажемо, як лише у чотири етапи перетворити «голу» ідею на готову презентацію.
Напевно, вам хоч раз у житті траплялася презентація про «динамічно розвивається», де вже на 2-3 слайді вам хотілося заснути від нудьги. Або, можливо, вам «пощастило» побувати на виступі, на якому набагато цікавіше було рахувати хвилини до кава-брейка, ніж слухати спікера.
Погодьтеся, створювати справді захоплюючі та захоплюючі увага презентації виходить не у всіх. Але є й добрі новини — цьому можна навчитися.
Щоб освоїти цю навичку, від вас не потрібно будь-яких серйозних умінь, талантів і надздібностей. Головне знати, з яких основних етапів полягає процес створення презентації, а також у якій послідовності їх потрібно виконувати.
До речі, з чого ви почали б самі?
Справа в тому, що створення ідеальної пітч-презентації починається не з дизайну і навіть не з заголовка титульного слайду, як багато хто вважає. І якщо вам потрібно підготувати такий документ, не поспішайте відкривати PowerPoint. Для початку доведеться попрацювати зі смислами, структурою, контентом, а потім — з дизайном.
Не переживайте, у цій статті ми докладно зупинимося на кожному етапі та покажемо, що і за чим виконувати. Скористайтеся нашим покроковим посібником, щоб створити справді вражаючу та цікаву презентацію.
Підготовка та аналіз
Презентація є одним із найефективніших та основних інструментів маркетингу для сучасного бізнесу. За допомогою цього документа можна залучити клієнтів та інвесторів, збільшити продажі, розповісти про нові продукти, підвищити лояльність аудиторії та зробити багато інших корисних речей для компанії.
Тому підготовку презентації, як і будь-якого іншого маркетингового інструменту, слід розпочинати з аналізу.
Від того, наскільки комплексним та ретельним буде ваше попереднє дослідження, залежить успіх кінцевого результату. Тому обов’язково приділіть час, щоб відповісти собі на 3 прості, але дуже важливі питання.
Розуміння портрета цільової аудиторії дуже важливе для будь-якої компанії. Знаючи про потреби своїх покупців та фактори, що впливають на процес прийняття рішення про купівлю, бізнес отримує безліч переваг.
Наприклад, дослідження показують, що 77% постійних клієнтів готові підтримувати зв’язок з компанією протягом 10 і більше років, а 60% клієнтів будуть купувати набагато частіше.
Тому перед тим, як розпочати розробку презентації, проведіть аналіз вашої цільової аудиторії та з’ясуйте, для кого ви її створюєте. Чим точніше ви потрапите в серце і виправдаєте очікування вашої аудиторії, тим краще ви отримаєте результат.
Тепер ми можемо перейти до наступного.
Структура та контент
Послідовність викладу та логічна структура – це «мастхев» будь-якої презентації. І з нашого досвіду можемо сказати, що саме тут більшість новачків роблять помилки. Зайвий контент або недолік ключових даних, нелогічний порядок слайдів, перескакування з однієї думки на іншу – все це робить презентацію нудною, нецікавою і, зрозуміло, неефективною.
Щоб не «накосячити», добре попрацюйте над структурою та контентом.
У роботі з подібними документами дуже важливо правильно структурувати інформацію, розкласти всі смисли по поличках та надати у зручній для сприйняття формі. Краще за ментальні карти для вирішення цього завдання людство нічого поки що не придумало.
Такі інструменти допомагають побудувати логічний ланцюжок з хаотичного набору інформації, і якщо раніше ви ніколи такими не користувалися, то радимо подивитися список найпопулярніших сервісів для створення майнд карт .
Коли ви визначилися зі структурою та ключовими смислами, настав час оформити це у текстовий контент.
На даному етапі створювати тексти рекомендується у звичайному редакторі, до якого ви звикли. Якщо плануєте спільну роботу в команді з кількох фахівців (наприклад, копірайтер-маркетолог-аналітик), то вам чудово підійде формат Google-документів.
Порада: Часто блискучі ідеї спадають на думку в самий невідповідний момент. Щоб не упустити дійсно варті думки, які стануть у нагоді для вашої презентації, завжди тримайте під рукою сервіс для створення нотаток. Ми зібрали 14 найпопулярніших інструментів для роботи з текстом , серед яких ви обов’язково знайдете саме для вас.
Дизайн та графіка
Нарешті ми з вами дісталися найцікавішого – візуального оформлення презентації.
До цього часу у вас має бути:
• Чітке розуміння мети презентації, вашої аудиторії та способу виконання документа;
• Продумана структура презентації ;
• Тексти для кожного слайду.
Нарешті ми з вами дісталися найцікавішого – візуального оформлення презентації.
До цього часу у вас має бути:
• Чітке розуміння мети презентації, вашої аудиторії та способу виконання документа;
• Продумана структура презентації ;
• Тексти для кожного слайду.
Дизайн та графіка
Випуск
Якщо ви готуєте презентацію для надсилання клієнтам або партнерам електронною поштою, то ми можемо вас привітати! Ви успішно пройшли всі етапи і тепер можете зі спокійною душею надсилати документ.
Але якщо ви розробляли презентацію для виступу, то найвідповідальніший момент вам ще попереду. Вам доведеться уявити ваші ідеї перед величезним залом і зробити це так, щоб вас почули та запам’ятали. Завдання не з легких. Але, на щастя, експерти PRESIUM EDUCATION підготували для вас безліч корисних матеріалів, лайфхаків та техніки, які допоможуть вам розвинути ораторські навички.
Висновок
Щойно ми разом з вами пройшлися всіма етапами створення презентації і в деталях розібрали всі ключові моменти, з яких складається процес розробки подібних документів.
Але навіть якщо у вас не було часу підготувати хорошу презентацію, і вам довелося гарячково наповнювати слайди всім поспіль буквально за 10 хвилин до виступу, ще не все втрачено!
У цій статті ми зібрали 35 типових помилок, які зазвичай видають непідготовленого спікера та поспіхом складену презентацію. Перевірте, мабуть, подібні недоліки містить і ваш документ.
І поки вас не покликали на сцену, маєте час все виправити!